KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 16086403
nr 1608 6403
Hugo Gehlin
(1889-1953), Sverige
Studie. Signerad, ej numrerad. Träsnitt, 26x19,5 cm
Hugo Gehlin, svensk konstnär född i Norrköping 1889, död 1953 i Helsingborg .
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:18:28
100 kr
150 kr
Hugo Gehlin
Läs mer om Hugo Gehlin